Geweld tegen hulpverleners moet celstraf in plaats van taakstraf zijn
Het Nederlandse kabinet wilt dat het geweld tegen hulpverleners flink word aangepakt. Zij willen een celstraf in plaats van een taakstraf. Dat blijkt uit een wetsvoorstel van de ministers Dekker (voor Rechtsbescherming) en Grapperhaus (Justitie en Veiligheid). ‘Dit is een belangrijke steun in de rug van alle politiemensen’.
Mishandeling
De afgelopen dagen werd Nederland opgeschrikt door 2 incidenten waarbij politieagenten werden mishandeld. Het ging mis in Roosendaal en Doetinchem. In Doetinchem stonden 8 agenten tegenover een groep van 50 man. De agenten werden getrapt en geslagen. Na de komst van versterking uit heel Oost-Nederland kon de rust worden teruggebracht. Vier raddraaiers zijn aangehouden.
Programmamanager GTPA Ruud Verkuijlen over wetsvoorstel: "Het is een steun in de rug van alle politiemensen. Agressie en geweld tegen hulpverleners is onacceptabel. Een taakstraf voor dit soort geweld druist
in tegen het rechtvaardigheidsgevoel van
politiemensen." pic.twitter.com/RRyHdGQ2ER— Politie Nederland (@Politie) October 14, 2019