Vermist

Politie vreest voor leven Jeffrey en Emma na aantreffen brief geschreven door vader

De zoektocht naar de sinds zaterdag vermiste kinderen Emma (8) en Jeffrey (10) heeft maandag geen doorbraak opgeleverd. In de omgeving van de Carel Coenraadpolder, waar sporen richting het water zijn gevonden, is met man en macht gezocht, maar zonder resultaat.

De politie zet alles op alles om het tweetal op te sporen. Hun vader, Klaas Bijl (67), wordt ervan verdacht de kinderen te hebben meegenomen en mogelijk in gevaar te hebben gebracht. De politie vreest voor het leven van de kinderen omdat er aanwijzingen zijn dat hun vader zichzelf en de kinderen van het leven wil beroven. Dat vermoedt de politie onder meer omdat er een brief is gevonden die door de verdachte is geschreven. Deze brief geeft aanleiding om te denken dat de kinderen in levensgevaar verkeren.

Maandagmiddag stuitte men in het poldergebied op bandensporen die eindigden bij het water. Dit leidde tot een grootschalig forensisch en sonaronderzoek in en rond het water, maar dat leverde geen spoor op van de drie vermisten.

Amber Alert

De vermissing begon zaterdag 17 mei rond 15:30 uur, toen de kinderen in Beerta voor het laatst werden gezien in gezelschap van hun vader. Kort daarna is zijn grijze Toyota Avensis nog opgemerkt nabij de A7 bij Winschoten, maar daarna ontbreekt elk spoor. Vanwege de vermissing werd er een Amber Alert verstuurd. Er wordt rekening mee gehouden dat Bijl mogelijk met de kinderen naar Duitsland is gereden. De politie staat daarom in nauw contact met Duitse collega’s, en inwoners van grensgebieden wordt gevraagd extra alert te zijn en verdachte situaties direct te melden.

Een speciaal rechercheteam werkt dag en nacht aan de zaak. Daarbij wordt samengewerkt met onder andere het Veteranen Search Team en diverse particuliere speurgroepen onder politiecoördinatie.

De zorgen nemen met het uur toe. Wie tips heeft over de verblijfplaats van Klaas Bijl of de kinderen, wordt dringend verzocht direct contact op te nemen met de politie.

Bron: Politie.nl

Gerelateerde artikelen