Noord-Holland

Snelweg A10 grotendeels dicht door festival ‘Op de Ring’

Van vrijdagavond 20 juni tot zondagmiddag 22 juni 2025 staat verkeer rondom Amsterdam voor een uitdaging: grote delen van de Ring A10 zijn tijdelijk afgesloten vanwege het bijzondere evenement Op de Ring, dat plaatsvindt ter ere van de 750e verjaardag van de hoofdstad. De Ring A10 West, Zuid en Oost zijn het weekend afgesloten.

Vanaf vrijdag 21.00 uur gaat de binnenring van de A10 dicht tussen de knooppunten met de A5 en A1. Dit betekent dat ook de aansluitingen met de A2 en A4 niet toegankelijk zijn voor regulier verkeer. Alleen hulpdiensten en het openbaar vervoer krijgen doorgang via de buitenring. Automobilisten wordt geadviseerd om alternatieve routes te nemen via de A1, A9 en A5. De verwachting is dat de vertragingen kunnen oplopen tot meer dan een uur.

Zondagmiddag om 15.00 uur worden de wegen weer opengesteld voor verkeer.

Het hoogtepunt van het weekend is het festival Op de Ring op zaterdag 21 juni. Over een 15 kilometer lang, verkeersvrij stuk van de A10 kunnen bezoekers genieten van een veelzijdig Amsterdams programma, met optredens, sportactiviteiten, dans, kunstinstallaties en culinaire verrassingen. De organisatie roept bezoekers op om te voet, per fiets, scooter of met het OV te komen, aangezien de locatie volledig autovrij is.

Meer informatie is te lezen op de website van de Gemeente Amsterdam.

Bron: Rijkswaterstaat

Gerelateerde artikelen