
Eerste keer strenge vorst; -10,6 graden gemeten
Nederland heeft in de vroege ochtend te maken gekregen met de eerste strenge vorst van deze winter. Rond 05.00 uur zakte de temperatuur op meerdere meetpunten onder de grens van -10 graden. Daarmee is officieel sprake van strenge vorst. Het koudst werd het in Gilze-Rijen, waar het kwik daalde tot -10,6 graden.
Ook op andere KNMI-stations werden zeer lage temperaturen geregistreerd. In Herwijnen werd het -10,5 graden en in Cabauw noteerden meteorologen -10,2 graden. De verwachting is dat de temperatuur in de ochtenduren lokaal nog iets verder kan dalen.
De koudste waarden zijn gemeten in een brede zone dwars door het land, van het noorden via het midden tot in delen van Brabant. In het oosten van het land bleef de temperatuur iets hoger door de aanwezigheid van bewolking. Langs de kust zorgde het relatief warme zeewater eveneens voor minder extreme kou.
Gemiddeld genomen komt strenge vorst in het huidige klimaat pas rond 8 januari voor het eerst voor op een KNMI-station. De laatste keer dat dit gebeurde, was op 18 januari 2024. Toen werd in het Limburgse Ell een minimumtemperatuur van -10,4 graden gemeten.
Bron: Buienradar



