Gezocht

Onbekende man plaatst explosief in supermarkt; ontploft dagen later

In een supermarkt aan de Esmarkelaan in Enschede heeft in de nacht van 17 maart een explosie plaatsgevonden. Omdat de winkel op dat moment gesloten was, raakte niemand gewond.

Uit onderzoek is gebleken dat het explosieve voorwerp al enkele dagen eerder, op vrijdag 13 maart, door een verdachte in de winkel was neergelegd. De politie is op zoek naar deze persoon en roept het publiek op om mee te denken.

De supermarkt bleef een dag na de explosie gesloten. De eigenaar had tijd nodig om de schade te herstellen en er is uitgebreid onderzoek gedaan. Daarbij is ook de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) ingezet.

De politie vraagt mensen die de verdachte herkennen of meer informatie hebben om contact op te nemen via de gratis tiplijn 0800-6070. Anoniem melden kan via Meld Misdaad Anoniem op 0800-7000.

Gerelateerde artikelen