
Grote uitslaande brand op dak van kantoor
In de nacht van donderdag op vrijdag is rond 04:00 uur brand uitgebroken op het dak van het kantoor van het Koninklijk Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee (NIOZ) aan het Landsdiep in Den Hoorn op Texel.
De hulpdiensten werden met spoed opgeroepen. Al snel werd opgeschaald naar middelbrand en korte tijd later naar grote brand. Brandweereenheden uit Den Burg, De Cocksdorp en Den Helder kwamen ter plaatse om het vuur te bestrijden. Ook werd uit voorzorg een ambulance met een Officier van Dienst Geneeskundig ingezet.
Bij aankomst van de eerste brandweereenheden sloegen de vlammen al uit het dak. De brand bleek te zijn ontstaan in een airco-unit op het dak. Meerdere brandweerlieden gingen met ademlucht het gebouw in en begaven zich richting het dak. Tegelijkertijd werd een hoogwerker ingezet om de brand van bovenaf te bestrijden. Ook is op het dak gebruikgemaakt van een kettingzaag.
Ongeveer twintig minuten later had de brandweer het vuur onder controle. Het gebouw wordt gecontroleerd op mogelijke doorslag van de brand.













