Noord-Holland

Grote uitslaande brand in appartement op 5e verdieping van flatgebouw

In een flatgebouw aan de Maasstraat in Alkmaar is zondagochtend een grote uitslaande brand uitgebroken. De melding kwam rond 10.45 uur binnen, waarna de brand binnen enkele minuten werd opgeschaald naar het sein grote brand.

De brand woedt in een woning op de vijfde verdieping van het gebouw. Bij aankomst van de hulpdiensten waren de bewoners van het getroffen appartement al buiten. Zij worden door ambulancepersoneel gecontroleerd op mogelijke rookinhalatie.

De brandweer is met meerdere eenheden ingezet om de brand te bestrijden. Daarnaast worden de naastgelegen woningen en de appartementen boven en onder het brandadres gecontroleerd op eventuele brand- en rookdoorslag. Waar nodig helpen hulpdiensten bewoners bij het verlaten van het gebouw. Twee ambulances zijn ter plaatse voor de opvang en behandeling van eventuele gewonden. Ook zijn drie bluswagens ingezet bij de bestrijding van de brand.

De omgeving rondom het flatgebouw is afgezet. De Veiligheidsregio Noord-Holland Noord roept omstanders op afstand te houden en de hulpdiensten de ruimte te geven om hun werkzaamheden uit te voeren.

Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Er zijn vooralsnog geen meldingen over ernstig gewonden.

Gerelateerde artikelen