Noord Brabant

Grote heidebrand zorgt voor flinke inzet van de brandweer

Vrijdagavond is er een grote brand uitgebroken op de heide aan de Tweede Dijk in Goirle. De melding kwam in de avonduren binnen, waarna de brandweer met meerdere voertuigen met spoed uitrukte. Bij aankomst bleek het vuur zich door de droge begroeiing al snel over een groter gebied te verspreiden, waardoor direct werd ingezet op het voorkomen van verdere uitbreiding.

Vanwege de omvang van de brand schaalde de brandweer korte tijd later op naar middelbrand. Toen bleek dat de brand door de droogte moeilijk onder controle te krijgen was, werd vervolgens verder opgeschaald naar sein grote brand. Hierdoor konden extra brandweereenheden ter plaatse komen om de brand te bestrijden.

Om voldoende bluswater beschikbaar te hebben, werden onder andere een slangenwagen (SB) en een waterwagen ingezet. Dankzij de inzet van de brandweerlieden kon verdere uitbreiding van de brand worden voorkomen.

Nadat het vuur onder controle was gebracht, is de brandweer nog geruime tijd bezig geweest met nabluswerkzaamheden. Hierbij werden meerdere smeulende plekken gecontroleerd en afgeblust om te voorkomen dat de brand opnieuw zou oplaaien.

Gerelateerde artikelen