Politie lost schoten bij aanhouding; verdachte gewond geraakt
De politie heeft vrijdagavond 24 juli rond 20:30 uur geschoten bij de aanhouding van een man in de omgeving van De Kleiberg in Apeldoorn. De man raakte gewond en is voor behandeling naar het ziekenhuis gebracht.
De politie kreeg eerder die avond een melding van een mishandeling in de buurt. Daarbij zou een man betrokken zijn die in een pand aan De Kleiberg verblijft. Op bevel van de officier van justitie ging de politie ter plaatse om de man buiten heterdaad aan te houden. Tijdens de aanhouding ontstond een situatie waarbij agenten hun vuurwapen gebruikten. De man raakte daarbij gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.
Rijksrecherche start onderzoek
Omdat er bij het politieoptreden is geschoten, is de Rijksrecherche ingelicht. Deze doet een feitenonderzoek naar het incident. Dit gebeurt standaard bij elk vuurwapengebruik door de politie waarbij letsel of dood ontstaat: de Rijksrecherche onderzoekt dan onafhankelijk van de politie of de geweldsinzet rechtmatig was.
Foto: Ter illustratie



