
Zeer ernstig ongeval met touringcar op A28 bij Wezep; snelweg in beide richtingen dicht
Op de A28 bij Wezep heeft maandagochtend een zeer ernstig verkeersongeval plaatsgevonden. Rond 04.15 uur kwamen een touringcar en een bestelbus met elkaar in botsing. De tourincar schoot daarna door de vangrail om vervolgens in tegengestelde richting op de zijkant in de berm te belanden.
Bij het heftige ongeval zijn volgens een woordvoerder van de politie meerdere mensen gewond geraakt. Ook de bestelbus raakte zwaar beschadigd en brak volledig doormidden. Over de ernst van de verwondingen is nog geen verdere informatie bekend. Bij het ongeval is een Oostenrijkse touringcar met Duitse inzittenden betrokken. Er zijn meerdere gewonden gevallen, waarvan enkele ernstig. Deze inzittenden zijn inmiddels allemaal uit de bus, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
Hulpdiensten massaal ingezet
Vanwege de omvang van het ongeval zijn veel hulpdiensten ingezet. Drie traumahelikopters kwamen ter plaatse voor medische hulpverlening. De hulpverlening is opgeschaald naar GRIP 2, waardoor verschillende hulpdiensten en betrokken instanties nauw samenwerken bij de hulpverlening en coördinatie. Ook is er code 20 afgegeven. Dat betekent dat er rekening wordt gehouden met ruim 20 gewonden.
Snelweg volledig dicht
De A28 is in beide richtingen volledig afgesloten tussen ’t Harde en Wezep. Ook is er veel schade ontstaan aan het wegmeubilair. De verwachting is dat de afhandeling van het ongeval tot laat in de middag zal duren. Door het ongeval is veel schade ontstaan aan het wegmeubilair. Zodra de hulpdiensten klaar zijn met hun werk, kan Rijkswaterstaat aan de slag met het herstel. Behalve reparaties zal de berm ook gesaneerd moeten worden.
Verkeer grootschalig omgeleid
Voor verkeer zijn in beide richtingen omleidingen ingesteld. Verkeer richting Zwolle wordt vanaf Hoevelaken omgeleid via de A1 en A50. Verkeer richting Amersfoort kan vanaf Hattemerbroek via de A50 en A1 rijden.










