Limburg

Politie met touringcar in actie; 231 boetes voor telefoon achter het stuur

De politie heeft tijdens een grootschalige verkeerscontrole op de Limburgse snelwegen in twee dagen tijd 301 bekeuringen uitgeschreven. Vooral bestuurders die tijdens het rijden hun mobiele telefoon vasthielden, liepen tegen de lamp. Maar liefst 231 automobilisten werden hiervoor betrapt. Ook werden meerdere rijbewijzen ingevorderd en vier voertuigen in beslag genomen.

De controles vonden plaats in het kader van de Europese ROADPOL-actieweek ‘Focus on the road’. Tijdens deze actie besteden politiediensten in verschillende Europese landen extra aandacht aan afleiding in het verkeer. In Limburg zette de verkeerspolitie onder meer een touringcar, tien onopvallende politievoertuigen en een speciale camera in om overtreders op te sporen.

Vanuit de touringcar konden agenten gemakkelijk bij automobilisten en vrachtwagenchauffeurs naar binnen kijken. Op deze manier werden vijftig bestuurders betrapt op het vasthouden van een mobiel apparaat. De onopvallende politieauto’s leverden nog eens 66 bekeuringen op.

Daarnaast registreerde de zogenoemde MONOcam 115 overtredingen. Deze camera wordt doorgaans boven de weg geplaatst en kan met behulp van beeldherkenning vaststellen of een bestuurder mogelijk een telefoon vasthoudt.

Automobilist rijdt 167 kilometer per uur

Niet alleen telefoongebruik zorgde voor bekeuringen. Agenten constateerden ook 25 snelheidsovertredingen. Twee bestuurders moesten vanwege hun snelheid direct hun rijbewijs afstaan.

Een van de opvallendste overtredingen werd vastgesteld op de A73. Daar reed een automobilist met een snelheid van 167 kilometer per uur. De bestuurder kreeg een bekeuring en moest zijn rijbewijs inleveren.

Verder werden twee bestuurders betrapt op rijden onder invloed van drugs. Ook werden overtredingen vastgesteld waarbij iemand zonder rijbewijs reed en een ander achter het stuur zat terwijl het rijbewijs ongeldig was verklaard.

Vier voertuigen in beslag genomen

Tijdens de controles nam de politie bovendien vier zogenoemde spookvoertuigen in beslag. Dit zijn auto’s die niet op naam van een persoon of bedrijf geregistreerd staan. Hierdoor is het lastiger om verkeersovertredingen en boetes aan een verantwoordelijke eigenaar te koppelen.

Naast de overtredingen voor telefoongebruik en snelheid werden nog 36 andere bekeuringen uitgeschreven. Het ging onder meer om bumperkleven, onnodig links rijden, het negeren van een inhaalverbod, rijden zonder autogordel en het gebruik van onjuiste kentekenplaten.

Politie waarschuwt voor afleiding

Volgens de politie onderstrepen de resultaten het belang van gerichte verkeerscontroles. Bestuurders die tijdens het rijden op hun telefoon kijken, hebben minder aandacht voor hun omgeving en kunnen daardoor gevaarlijke verkeerssituaties te laat opmerken.

De Europese controleactie wordt jaarlijks georganiseerd om verkeersdeelnemers bewust te maken van de risico’s van afleiding achter het stuur.

Gerelateerde artikelen