Gelderland

Grote uitslaande brand in flatgebouw; brandweer schaalt groot op

In de Paasbergflat aan de Paasberglaan in Arnhem is vrijdagavond een grote brand uitgebroken. Het vuur ontstond rond 22.30 uur in het gebouw, dat eerder op de dag volledig was ontruimd en afgesloten. De brandweer rukte met meerdere voertuigen uit om de vlammen te bestrijden.

De brand ging gepaard met flinke vlammen en woedde mogelijk op verschillende verdiepingen van het flatgebouw. Vanwege de ernst van de situatie schaalde de brandweer op naar middelbrand. Meerdere brandweereenheden werden ingezet om uitbreiding van het vuur te voorkomen.

Brand na ontruiming van flatgebouw

Opvallend is dat het pand slechts enkele uren voor de brand definitief was afgesloten. Vrijdagochtend werd de flat ontruimd, waarna de toegangen werden dichtgetimmerd. Sindsdien was het gebouw niet meer toegankelijk.

De Paasbergflat stond de afgelopen periode al volop in de belangstelling vanwege de ontruiming. Niet lang nadat het gebouw was afgesloten, sloegen de vlammen uit het pand.

Brand na middernacht onder controle

De brandweer was geruime tijd bezig met het bestrijden van de brand. Kort na middernacht lukte het om het vuur onder controle te krijgen.

Hoe de brand heeft kunnen ontstaan, is nog niet duidelijk. Ook is onbekend of er tijdens de brand nog personen in het gebouw aanwezig waren. Over eventuele gewonden is vooralsnog niets bekend.

Gerelateerde artikelen