
Man (81) overleden na woningoverval; verdachte (36) na achtervolging aangehouden
Bij een gewelddadige woningoverval aan de Groenling in Schagen is vrijdagavond 16 oktober een 81-jarige man zwaargewond geraakt. Het slachtoffer werd met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis gebracht, waar hij later aan zijn verwondingen is overleden. De politie heeft na een korte achtervolging een 36-jarige verdachte aangehouden.
De politie kreeg vrijdagavond rond 23.15 uur een melding van een woningoverval aan de Groenling in Schagen. Agenten gingen met spoed ter plaatse en troffen in de woning een zwaargewonde bewoner aan. Het slachtoffer kreeg eerste hulp en werd vervolgens met spoed overgebracht naar het ziekenhuis.
Slachtoffer overleden in ziekenhuis
Ondanks de medische hulp is de 81-jarige bewoner later in het ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden. De politie doet uitgebreid onderzoek naar de omstandigheden van de gewelddadige woningoverval.
Verdachte aangehouden na achtervolging
De verdachte was na de overval in een voertuig gevlucht. Tijdens het politieonderzoek kwam het voertuig in beeld, waarna een korte achtervolging ontstond.
Het voertuig kwam uiteindelijk tot stilstand op de N194. De verdachte verliet daarop het voertuig, maar kon korte tijd later door de politie worden aangehouden op de Obdammerdijk in Obdam.
Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie onderzoekt zijn betrokkenheid bij de woningoverval.
Politie zoekt getuigen en camerabeelden
De politie is een uitgebreid onderzoek gestart en roept getuigen en mensen met informatie op zich te melden. Ook is de politie specifiek op zoek naar camerabeelden uit de omgeving van de Groenling in Schagen.
Vooral beelden die op vrijdagavond 16 oktober tussen 22.00 en 23.30 uur zijn gemaakt, kunnen van groot belang zijn voor het onderzoek. Mensen met een deurbelcamera, beveiligingscamera of dashcam worden gevraagd hun beelden te controleren.
Wie iets verdachts heeft gezien of beschikt over informatie die kan bijdragen aan het onderzoek, wordt dringend verzocht contact op te nemen met de politie via 0900-8844. Anoniem melden kan via Meld Misdaad Anoniem op 0800-7000.






