Utrecht

Man (25) aangehouden met 35 gestolen mobiele na Koningsdag, politie zoekt eigenaren

Zondag 27 april heeft de politie een 25-jarige man aangehouden in een woning in Utrecht-Zuid. Hij bleek in het bezit van maar liefst 37 mobiele telefoons, vermoedelijk allemaal gestolen. De ontdekking volgde op een melding van een vrouw die rond Koningsdag haar telefoon was kwijtgeraakt.

De politie kwam de man op het spoor nadat de gestolen telefoon van de vrouw een signaal uitzond vanuit een woning in Utrecht-Zuid. Agenten gingen ter plaatse en troffen daar de verdachte aan. Bij doorzoeking van de woning werden 37 telefoons gevonden, die direct in beslag zijn genomen.

Uit eerste onderzoek blijkt dat vijf van de telefoons te herleiden zijn naar eerdere aangiften. Het gaat om twee diefstallen in de regio Amsterdam, één in een trein, en twee in Utrecht. De politie vermoedt dat meer van de aangetroffen telefoons zijn gestolen tijdens de drukke Koningsdagvieringen in Utrecht en omgeving.

De politie roept mensen die rond Koningsdag hun telefoon zijn verloren of bestolen, dringend op om aangifte te doen via politie.nl. Het vermelden van het IMEI-nummer van de telefoon is daarbij van groot belang om eigenaarschap te kunnen vaststellen.

Gerelateerde artikelen